Na poškozené hrázi V Ostravě pokračuje intenzivní práce k utěsnění poškozených částí

Foto: Snímek městské policie ze Staré Bělé. Foto: MPO

Krizový štáb města Ostravy v součinnosti se složkami IZS intenzivně řeší situaci poškození hráze na soutoku Odry a Opavy, neboť dochází k zaplavení přilehlých území a hrozí tak další evakuace a záchrana lidí z ohrožených městských částí.

Jsou to Nová Ves, Mariánské Hory a Přívoz. Na místě je primátor města Ostravy Jan Dohnal, který uvedl: „Řešení situace má nejvyšší prioritu, abychom utěsnili poškozené části hráze a zamezili tak dalšímu přívalu vody do ohrožených území a eliminovali případné další evakuace. Složky IZS jsou vybaveny nejlepší technikou, k dispozici je i vrtulník.  Apeluji na obyvatele, aby dbali pokynů složek IZS, aby zvážili nutnost individuálního cestování do města, doprava v Ostravě je omezena množstvím uzavírek a to i na klíčových dopravních tepnách. S ohledem na aktuální situaci také město zajistilo možnost parkování zdarma v místech k parkování provozovaných Ostravskými komunikacemi, aby lidé mohli přeparkovat vozy v záplavových místech do bezpečného prostoru. Pokračují služby našeho evakuačního centra, zajišťujeme další nouzová ubytování pro evakuované obyvatele.“

V souvislosti s povodňovou situací ve městě Ostrava umožňuje parkování ZDARMA na svých parkovištích a parkovacích domech. Vozy z míst ohrožených vodou, lze zaparkovat na místech určených k parkování (provoz zajišťován Ostravskými komunikacemi): Smetanovo náměstí, Poděbradova, Janáčkova, Nám. Msgre Šrámka, Parkoviště pod novým City Campusem Ostravské univerzity, Parkovací dům u Městské nemocnice Ostrava, Parkovací dům u Parkovacího domu DK Poklad

Též viz https://www.facebook.com/mesto.ostrava/posts/930293452468203

(nm)