Aktualizace informací – povodně 2024 – Ostrava – 17. září – přemístění klientů z ostravských domovů seniorů, zasažených vodou, další informace

1. Včera bylo zahájeno přemístění klientů z ostravských domovů pro seniory, zasažených povodní, neboť mají nefunkční kotelny, kuchyně, budovy jsou aktuálně bez elektřiny. Přesun klientů se týká Domova Iris  a Domova  Slunovrat. Klienti jsou převáženi i dnes, zázemí je připraven v Domovech Slunečnice, Sluníčko a Čujkovova. Bude-li to zapotřebí, je klienty připraven přijmout i Domov Magnolie (celkem se jedná řádově o dvě stovky míst). S péči o klienty ve zmíněných domovech pomůže i personál zasažených domovů. Do domovů, kde jsou nyní klienti přemísťováni, byla zajištěna lůžka, matrace, lůžkoviny a další potřebné věci.

2. Potravinová pomoc pro obyvatele zasažené povodněmi. Potravinová banka v Ostravě přijímá dary pro lidi zasažené povodněmi. V tuto chvíli je nejvíce potřeba: masové konzervy, paštiky, instantní jídla a polévky, dětské přesnídávky, sunary, balená voda, hotová jídla, čistící a desinfekční prostředky, mýdla, zubní kartáčky, zubní pasty a dětské pleny. Dary mohou dárci přinést do skladu potravinové banky na ulici Hasičská 550/50 v Ostravě Hrabůvce (vchod ze strany z ulice Zlepšovatelů), a to v týdnu 16.9. – 20.9. v době od 7:00 – 18:00 hodin, v týdnu 23.9. – 27.9. v době od 7:00 – 15.30 hodin.

3. Děkujeme všem dárcům za materiální pomoc, kterou už lidé rychle pomohli a přinesli ji na sběrné místo, které včera zřídilo město v prostorách Černé louky. I nadále přivítáme věci, které potřební aktuálně využijí k úklidu – kbelíky, pracovní rukavice, lopaty, desinfekční prostředky, nářadí aj. Výčet vhodných darů viz včerejší info komplet viz https://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/sberne-misto-mesta-ostravy-pro-pomoc-pri-povodnich-v-ostrave. Dary budou distribuovány do zasažených městských obvodů v součinnosti pracovníků sociálních odborů.

4. Pokud chcete nabídnout konkrétní způsob pomoci těm, které postihla velká voda, prosíme, abyste zaslali svou informaci na e-mail města povodne@ostrava.czDěkujeme!