Baník v poháru narazí na FC Urartu!

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

A je jasno! Prvním soupeřem Baníku při vytouženém návratu do pohárové Evropy bude arménský FC Urartu Jerevan! První utkání 2. předkola UEFA Konferenční ligy se bude hrát 25. července od 19 hodin na městském stadionu, odveta o týden později v Jerevanu.

O tom, že Baník poměří v prvním pohárovém duelu své síly právě s arménským celkem, definitivně rozhodlo odvetné utkání mezi 1. předkola UEFA Konferenční ligy, v němž celek Urartu zvítězil nad estonským týmem Tallinna Kalev 2:0. V součtu s vítězstvím 2:1 z prvního utkání hraného v Estonsku z toho pro Arménce rezultoval očekávaný postup.

„Výsledek nás příliš nepřekvapil, už v prvním utkání mělo Urartu přece jen více ze hry, v domácí odvetě Arménci potvrdili, že kvalita byla přece jen na jejich straně,“ řekl trenér Pavel Hapal. „Na tom, že naším cílem je postup, se samozřejmě nic nemění, i když nás rozhodně nečeká nic jednoduchého. Všichni se na to utkání těšíme, vím dobře, jak dlouho Baník na tuto chvíli čekal, takže se stoprocentně připravíme a věřím, že už v prvním zápase uděláme důležitý krok směrem k úspěchu,“ dodal Pavel Hapal.

Vstupenky na pohárový duel jsou již v prodeji, kdo si dosud lístek na čtvrteční duel nepořídil, může tak okamžitě učinit zde.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava