Den městských obvodů z IZS: Zažijte svět hrdinů nasazujících své životy pro záchranu nás všech

Městské obvody Ostrava-Jih a Nová Bělá zvou na 3. ročník akce pro širokou veřejnost. V sobotu 24. srpna od 9.00 do 19.00 hod. nabídne areál Integrovaného výjezdového centra na ul. Kaminského nejen ukázky práce záchranných složek, ale také hudební vystoupení, herní zóny pro děti a občerstvení. Své aktivity představy rovněž místní spolky.

Návštěvníci se mohou těšit na širokou paletu aktivit a prezentací statických i dynamických ukázek z každodenní práce Hasičského záchranného sboru MSK, Zdravotnické záchranné služby MSK, Městské policie Ostrava, Vězeňské služby Heřmanice, Sboru dobrovolných hasičů a Celního úřadu pro MSK. Předvede se eskortní vozidlo a speciální jednotka s psovodem při zadržení podezřelého. Nebudou chybět ani ukázky výcviků policejních psů a koní. Své aktivity představí rovněž místní ostravské spolky či dobrovolnický spolek Rescue SAR Morava. Děti si užijí spoustu legrace v dětské zóně, kde se budou moci vyřádit na skákacím hradě, lezecké stěně, čtyřkolkách a při pohybových či kreativních činnostech. Program jim zpestří oblíbená „pěnová nadílka“ od hasičů, proto by rodiče počítat s možností náhradního oblečení.

„Hudební program nabídne zážitky pro každou generaci. V 10.00 hod. roztančí nejmenší návštěvníky dětská kapela Mlsotkové a Hopíci, zatímco ve 13.00 hod. přijdou na řadu energičtí Šrouby a Matice. V 16 hodin pak vystoupí kapela Václav Neckář Tribute Band. U areálu je omezená možnost parkování. Doporučujeme proto zvolit městskou hromadnou dopravu nebo přijít pěšky,“ zve na akci starosta Martin Bednář.

Vstup na akci, kterou ve spolupráci s ostravskými městskými obvody připravila Kultura Jih, je zdarma. Více informací na webu kulturajih.cz.