Den seniorů aneb oslava životní moudrosti a 6. narozenin Senior Pointu

Foto Kulturní zařízení Ostrava-Jih

V úterý 1. října se v Komorním klubu uskuteční slavnostní Den seniorů, který nabídne bohatý program a současně oslaví 6. výročí založení Senior Pointu. Akce se koná za účasti představitelů městské části Ostrava-Jih, včetně starosty.

Program zahájí v 9.00 hod. uvítací slova zástupců radnice Ostravy-Jihu
a Kultury Jih a slavnostní přípitek. Následovat bude řada interaktivních workshopů, kde si návštěvníci vyzkouší různé dovednosti, například tradiční techniky drátování.
„Vyrobíte si náramky, které si potom odnesete domů, vyzkoušet si můžete
i oblíbený Šupec neboli Holandský billiard. Seznámíte se se speciální bleskovou proměnou formou fotografie „před“ a „po“, zaslanou prostřednictvím aplikace WhatsApp,“ přibližuje program ředitelka Gabriela Gödelová.

foto 2
Foto: Kulturní zařízení Ostrava-Jih

Do programu je zařazena i ukázka výcviku asistenčního psa a jeho schopností pomáhat v každodenních situacích. Výrobkyně perníků z hor představí jejich techniku zdobení. Akce bude zakončena v 10.30 hod. zábavnou hrou Bingo, ve které budou účastníci soutěžit o ceny.

Srdečně zveme všechny seniory i jejich blízké na den plný tvůrčí činnosti, zábavy a přátelských setkání. Senior Point je realizován za finanční podpory dotačního titulu Program na podporu zdravého stárnutí v Moravskoslezském kraji na rok 2024.

Více informací nalezneteZDE.
(nm)