Hlavenková, Harries, Savka a Boráková vystoupí v Ostravě na benefici

Foto Hlavenková, Harries, Savka a Boráková vystoupí v Ostravě na benefici na fotce James Harries. Autor: Marek Musil.

Beata Hlavenková s kapelou Snů, James Harries & Band (UK) a muzikáloví pěvci Tomáš Savka a Veronika Boráková vystoupí 3. 10. 2024 od 19 h v AKORDU v Ostravě-Zábřehu při benefici „Sešli se, aby pomohli…“ na podporu Charitního domu sv. Václava – domova pokojného stáří.

Výtěžek benefice připadne na spolufinancování rekonstrukce podkroví domova pokojného stáří sv. Václava, ve kterém chce Charita Ostrava do června 2025 vybudovat 8 nových jednolůžkových pokojů klienty,
a také na částečnou úhradu škod, které v domově způsobila nedávná povodeň.

Hudební program benefičního koncertu přinese vystoupení fenomenální Beaty Hlavenkové s kapelou Snů, díky spolupráci se souborem opereta/muzikál Národního divadla moravskoslezského se představí Tomáš Savka a Veronika Boráková v části muzikálu „Interview“. Program vyvrcholí vystoupením oblíbeného britského písničkáře žijícího v Česku – Jamese Harriese s kapelou. Předprodej vstupenek probíhá on-line na webu www.dkakord.cz nebo na pokladně Akordu v Ostravě-Zábřehu. Zakoupit vstupenku bude možné také na místě před začátkem koncertu.

„Rekonstrukce podkroví objektu Charitního domu sv. Václava začne od října 2024. Dokončení 8 nových jednolůžkových pokojů, které zajistí navýšení kapacity služby, soukromí a samostatné zázemí pro klienty včetně nového evakuačního výtahu, předpokládáme do půlky roku 2025. Projekt rekonstrukce podpořilo dotací 15 mil. Kč statutární město Ostrava, dotací 2,5 mil. Kč Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a 1 mil. Kč poskytl Moravskoslezský kraj. Na dofinancování využijeme celý výtěžek letošní benefice i koncertů z minulých 2 let.“ přibližuje účel benefiční akce ředitel Charity Ostrava Martin Pražák. „Koncert 3. 10. od 19 h v AKORDU přinese posluchačům nevšední hudební zážitek, prosto srdečně zveme širokou veřejnost,“  dodává k benefici ředitel Pražák.

borakova-veronika-1699598046
Hlavenková, Harries, Savka a Boráková vystoupí v Ostravě na benefici na fotce Veronika Boráková

Charitní dům sv. Václava je domov pokojného stáří, který užívají klienti při současné kapacitě 60 lůžek již od roku 1998. Své poslání – poskytovat důstojnou a empatickou pomoc, podporu a péči seniorům, aby tu mohli senioři prožít pokojné stáří, pokud možno v kontaktu se svými blízkými, rodinou – naplňuje domov již více než čtvrt století. Klientům služby poskytujeme dle jejich individuálních potřeb zejména ubytování, stravování, pečovatelské a ošetřovatelské služby, zdravotní služby lékaře, vzdělávací a aktivizační služby.

Záštitu nad benefičním koncertem 3. 10. 2024 od 19 h v Akordu v Ostravě-Zábřehu převzali Martin David, biskup ostravsko-opavské diecéze, Josef Bělica, hejtman Moravskoslezského kraje a Zbyněk Pražák, náměstek primátora statutárního města Ostravy. Koncertem bude provázet herec a moderátor rádia Čas Rock Jiří Krupica. Vstup veřejnosti bude možný od 18 h. Celý výtěžek prodeje vstupného využijeme v rámci povolené veřejné sbírky na spolufinancování rekonstrukce domova pokojného stáří sv. Václava. Výtěžek benefice zdvojnásobí Nadace Divoké Husy. Děkujeme všem partnerům koncertu.

Podrobné informace o koncertu naleznete na webu: www.ostrava.charita.cz/akce

(nm)