Mezinárodní setkání jízdních policií ukázalo špičkovou úroveň domácích jezdců

Foto: Titul přeborníka městských policií České republiky v jízdě na koni získal již posedmé ostravský Daniel Orság.

Pod záštitou primátora statutárního města Ostravy Jana Dohnala proběhlo v sobotu 31. srpna v Komenského sadech v pořadí již XXVI. mezinárodní setkání jízdních policií. Speciální policejní parkur ovládli suverénně domácí jezdci, titul přeborníka městských policií České republiky v jízdě na koni získal již posedmé ostravský Daniel Orság.

Celkem dvacet dva koní a dvacet jezdců se divákům představilo ve třech soutěžních disciplínách, a to v parkurovém skákání, zrcadlovém skákání a divácky nejatraktivnějším speciálním policejním parkuru.

Českou republiku na akci reprezentovaly týmy Městské policie Ostrava a Městské policie Praha, dále jízdní oddíly Policie České republiky z Brna a Zlína. Ze zahraničí pak dorazily týmy z Polska, Německa a Slovenska.

Strážníci skupiny hipologie Městské policie Ostrava opět prokázali, že patří k nejlepším v rámci republiky. Z devíti možných medailí získali hned pět, z toho dvě nejcennější. Ty získali Daniel Orság v parkurovém skákání a Libor Zedníček ve speciálním policejním parkuru. Ve speciálním policejním parkuru pak ostravští strážníci obsadili prvních pět míst.

Díky jedné zlaté, jedné stříbrné pozici a jedné bronzové se přeborníkem městských policií České republiky v jízdě na koni stal již posedmé ostravský strážník Daniel Orság.

Akci samotnou navštívilo pět set diváků Součástí akce byl i bohatý doprovodný program v podobě ukázky čtyřspřeží starokladrubských koní či ukázky služebních psů v akci, kterou předvedli strážníci – kynologové Městské policie Ostrava.

Organizátoři akce rovněž nezapomněli ani na nejmenší diváky, pro které byla připravena řada her, kvízů a také laserová střelnice.

Mezinárodní setkání jízdních policií díky své dlouholeté tradici neodmyslitelně patří ke konci léta v Ostravě. Již nyní se proto můžeme těšit na další ročník této akce.

Výsledky jednotlivých soutěžních disciplín:

Parkurové skákání – „O pohár ředitele Městské policie Ostrava“

1. místo – Daniel Orsag na koni Balista z Městské policie Ostrava

2. místo – Vladimíra Podroužková na koni Quick Lorin z Městské policie Praha

3. místo – Barbora Porcházková na koni Twix z Městské policie Praha

Zrcadlové skákání dvojic – „O pohár primátora statutárního města Ostravy“

1. místo – Diana Porhajmová na koni Magister z Policie ČR Brno

2. místo – Ivana Missigová na koni Sid z Městské policie Ostrava

3. místo – Veronika Erteltová na koni Sacramoso Caroma z Městské policie Praha

Speciální policejní parkur – „O pohár ředitele Městského ředitelství policie Ostrava“

1. místo – Libor Zedníček na koni Saki z Městské policie Ostrava

2. místo – Daniel Orsag na koni Manta z Městské policie Ostrava