Našli jsme Miss Babču& Štramáka roku 2024

Foto: Jaroslav Elfmark

Osmý ročník soutěže Miss babča& Štramák roku o nejsympatičtější seniorku a seniora zná svého vítěze! Miss Babčou se stala paní Dušana Závadová z Ostravy. Společně s volbou Miss Babči také současně probíhal i třetí ročník soutěže Štramák roku. Titul Zlatý Štramák si letos odnesli dva muži – Oldřich Auer z Havířova a Jan Mužík z Kopřivnice.

V této oblíbené soutěži se sešli senioři a seniorky starší 65 let s trvalým bydlištěm v Moravskoslezském kraji. Ve čtvrtek 26. 9. 2024 proběhlo v Akordu krajské kolo– finále Miss Babča & Štramák roku ve kterém soutěžilo celkem8žen a 6mužů.

Součástí soutěžního večera byly již tradičně tři disciplíny – představení, volná disciplína a módní promenáda ve společenských šatech. O vítězích rozhodovala nejenom sedmičlenná porota, ale také diváci v sále, kteří zvolili Miss Sympatie a Štramáka sympaťáka.

Pořadí výherců:

• Miss Babča 2024: Dušana Závadová z Ostravy
  • Vicemiss Babča 2024: Helena Čapková z Ostravy
  • Vicemiss Babča 2024 a Miss Sympatie: Jindřiška Hanusová z Fulneku

• Zlatý Štramák 2024: Oldřich Auer z Havířova, Jan Mužík z Kopřivnice
  • Bronzový Štramák2024: Vilém Žák z Bohumína

Členové poroty:

• Pavel Gluc – Krajská rada seniorů Moravskoslezského kraje
  • Bohdana Kůrková – majitelka společnosti Molet
  • Bc. Darina Daňková – jednatelka společnosti Akord & Poklad, s.r.o.
  • Martin Bednář – Starosta městského obvodu Ostrava-Jih
  • Zdeněk Chlopčík – taneční mistr

VIII. ročník soutěže Miss Babča & Štramák má působnost celého Moravskoslezského kraje, a to díky finanční podpoře Moravskoslezského kraje. Vítězka Miss Babča 2024Dušana Závadová bude v letošním roce dále reprezentovat náš kraj v celostátním finále Babička roku 2024 v Olomouci.

Děkujeme všem zúčastněným, porotě, sponzorům i vám návštěvníkům, kteří jste přišli podpořit soutěžící. Uvidíme se opět za rok ve finálovém kole 25. 9. 2025.Již teď jsou spuštěny přihlášky pro ročník 2025, které zájemci najdou na webu Miss Babča a Štramák roku.

(nm)