Od pondělí bude zcela uzavřena část ulice Dr. Slabihoudka u Fakultní nemocnice Ostrava

Foto autor: Ostravské komunikace a. s.

Od pondělí 22. 7. do neděle 28. 7. bude zcela uzavřena část ulice Dr. Slabihoudka u Fakultní nemocnice Ostrava. Řidiči neprojedou v úseku od hlavní brány nemocnice  až k ulici Studentská. Ostravské komunikace budou v lokalitě nejprve frézovat starý povrch, pak pokládat nový. „Tato část oprav vyžaduje úplnou uzávěru daného úseku,“ upozornil výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř.

Činnost silničářů pak bude pokračovat i v týdnu od 29. 7.To už ale půjde o dokončovací práce, terénní úpravy, spárování obrub a zálivky pracovních spojů, což lze uskutečnit za jednosměrného provozu. Ten bude do 11. 8. veden jednosměrkou od hlavní brány ostravské fakultní nemocnice k ulici Studentská.

Práce v okolí Fakultní nemocnice Ostrava ovlivňují také umístění zastávek a trasy MHD autobusových linek s čísly 47, 54 a 58 a příměstských autobusových linek do Hrabyně, Opavy, Zbyslavic, Klimkovic, do Děhylova a do Havířova.

Autobusové linky projíždějící ulicí Dr. Slabihoudka se od 29. 7. vrátí do režimu, kdy jezdí pouze od ulice 17. listopadu směrem k ulici Studentská. Autobusová zastávka „Poruba, U Nemocnice“ v tomto směru již prošla rekonstrukcí a je umístěna na standardním místě. V opačném směru je zastávka „Poruba, U Nemocnice“ přemístěna na zastávku „Poruba, Studentská“. Autobusové linky č. 58 a 47 budou od 29. 7. ve směru Plesná opět projíždět přes ulici K Myslivně s obsluhou zastávek  „K Myslivně“, „Pod Nemocnicí“ a „Domov sester“. Autobusová linka č. 54 bude stále vedena objízdnou trasou po ulicích 17. listopadu, Opavská a Studentská.

Od pondělí 12. 8. už bude vše v okolí Fakultní nemocnice Ostrava hotovo a provoz se vrátí do původního režimu. Stavební úpravy na ulici Dr. Slabihoudka v Ostravě – Porubě začaly v polovině dubna a jsou rozděleny do čtyř etap. V souvislosti s tím, jak etapy postupují, se postupně mění řízení dopravy v dané lokalitě. Ostravské komunikace proto prosí řidiče i cestující o trpělivost.

(nm)