Ostravská teplárna v Třebovicích musela být odstavena

Ilustrační foto. Zdroj MMO.

Ani přes maximální úsilí složek IZS a zaměstnanců společnosti Veolia Energie nebylo možno zachovat provoz ostravské teplárny, v důsledku povodní tak došlo k odstávce tepla a teplé vody ve městě.

Přes veškerou snahu nebylo možno dodávky zachovat, voda z řeky zalila Třebovice včetně elektrorozvoden, což vedlo k odstavení teplárny z bezpečnostních důvodů.

Společnost Veolia Energie pracuje nepřetržitě na řešení této mimořádné situace a má připraven plán obnovy provozu. Jakmile voda ustoupí, okamžitě zahájí odčerpávání vody a důkladnou kontrolu všech zařízení. Při příznivém vývoji situace společnost předpokládá obnovu provozu v horizontu dnů. Lidé mohou aktuální informace k této situaci nalézt na webu www.vecr.cz, zákaznická linka tlf. 800 800 860.

(nm)