Ostravské komunikace opět svlažují rozpálené ulice města, zatím dodaly mlhu vyrobenou z více než pěti tisíc hektolitrů vody

Foto autor: Ostravské komunikace a. s.

Ostravské komunikace tento týden znovu vysílají do ulic Ostravy vozy, které produkují vodní mlhu a opakovaně osvěžující vzduch. Od začátku léta už speciální vozy vyrobily v ulicích krajského města „mlhu“ z více než 5400 hektolitrů vody. Pro tento týden firma předpokládá, že svlaží město pomocí dalších zhruba 900 hektolitrů vody proměněných na příjemný vodní závoj.

„Poprvé jsme vyjížděli už v červnu. Ve chvíli, kdy noční teploty ve městě výrazně neklesaly pod 20 stupňů Celsia a během dne se šplhaly na 30 a více stupňů. Totéž se opakovalo v červenci a teď je situace do třetice stejná,“ uvedl ředitel Ostravských komunikací Michal Hrubý s tím, že vývoj počasí, teplot a případných srážek sleduje dispečink.

Ostravské komunikace skrápí ve velkém rozsahu ulice zpravidla od dopoledne až do 18 hodin. V průměru v horkých týdnech najedou zhruba 150 kilometrů. Vozy produkující vodní mlhu se přitom pohybují převážně v nejprohřátějších obydlených bodech města, tedy v centru, v Ostravě–Porubě, v městských částech Ostrava-Jih, Vítkovice nebo v Mariánských Horách.

Svlažuje se například i v okolí Fakultním nemocnice Ostrava, na Svinovských mostech, na ul. 28. října, u Dolních Vítkovic, na Nádražní ulici nebo na Michálkovické ulici, kde je pamatováno nejen na občany Slezské Ostravy, ale i na návštěvníky ZOO.

Pokud během dne či přes noc prší nebo se přeženou bouřky, kropicí vozy nadbytečně nevyjíždějí. „Situaci řeší náš dispečink průběžně,“ připomněl výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř, že vodou se rozhodně neplýtvá.

(nm)