V centru města si o Vánocích lidé opět zdarma užijí oblíbené kluziště

Vánoční kluziště!!! se setkalo s velkou odezvou. Foto: Lukáš Kaboň. Zdroj: Město Ostrava

I letos mohou lidé strávit adventní období v Ostravě nejen nakupováním a přípravou dárků, ale také pohybem. Město podpořilo již 15. ročník vánočního kluziště, které bude letos zase instalováno na náměstí Dr. E. Beneše. Oblíbenou sportovní kratochvíli v adventním období absolvuje zhruba 25 000 návštěvníků ročně, včetně dětí ze škol i předškolních zařízení. I letos společnost SAREZA plánuje instalaci osvětleného ledového kluziště o velikosti 30 x 15 metů, včetně vánoční výzdoby a doprovodného programu. Vánoční kluziště bývá v provozu zhruba čtyři desítky dnů v době od 10 hodin do 20 hodin, svátky a víkendy nevyjímaje. Letos společnost SAREZA předpokládá zahájení provozu kluziště od 30. listopadu 2024.

„Vánoční kluziště přispívá k oživení centra města, dotvoří vánoční atmosféru a hlavně, nabídne možnost pohybu i těch nejmenších v posledních dnech roku. Díky dotaci města se pohybu v centru mohou lidé věnovat zdarma, společnost připravuje i program, jež obsáhne různé soutěže, exhibici v krasobruslení, tradiční diskotéky na ledě a další. V roce 2023 jsme pořídili technologii chlazení ledových chodníků, která byla původně jen pronajímána, negeneruje tak nyní další náklady,“ vysvětluje Jan Dohnal, primátor města.

Zastupitelé města na svém zářijovém zasedání schválili dotaci ve výši přesahující tři miliony korun (přesně 3 005 000 korun), které pomohou hradit náklady energie, technologií, vybavení a zařízení pro kluziště.