V sobotu bude v Ostravě neprůjezdná ulice Českobratrská kolem Husova sadu

Foto: Ostravské komunikace a.s.

Od sobotního rána (19. října) do zhruba 22 hodin téhož dne neprojedou řidiči centrem Ostravy po Českobratrské ulici okolo Husova sadu. Opravy, které budou provádět Ostravské komunikace a. s., cestu uzavřou v úseku od Nádražní až po Sokolskou ulici.

Pro individuální automobilovou dopravu bude vyznačena objízdná trasa s využitím souběžné ulice 30. dubna. „Z vedlejších komunikací ponecháme průjezd až k uzavírce samotné, aby bylo možné projet k zástavbě v ulicích S.K. Neumanna a Přívozská. Po Českobratrské samotné ale projedou jen autobusy městské hromadné dopravy. Jejich průjezd podél opravovaných míst budou na místě organizovat přímo pracovníci stavby,“ vysvětlil výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř.

Silničáři budou pracovat na frézování živice a opravě dvou lokálních problémů na vozovce poblíž autobusové zastávky Husův sad a Červeného kostela (Kristova kostela). „Následně bude provedena pokládka nových živic a zalití pracovního spoje,“ doplnil vedoucí údržby silnic Ostravských komunikací Tomáš Svoboda. Velkoplošné opravy vozovky proběhnou jak v jízdním pruhu směr Fifejdy, tak v jízdním pruhu ve směru na Slezskou Ostravu.

(nm)