Vzdělávací program SeniorOVA akademie poběží i letos

Ostravští strážníci věnují seniorům nemalou část své preventivní práce a jednou z moha aktivit zaměřených na jejich edukaci v oblasti bezpečnosti je i úspěšný vzdělávací program s názvem SeniorOVA akademie, který ostravští strážníci opět spustí v září.

Vzdělávací program určený ostravským seniorům s názvem SeniorOVA akademie poběží v rámci preventivního projektu Senior posel prevence a navazuje na loňský úspěšný ročník.

Jeho cílem je předat seniorům maximum teoretických, ale i praktických rad, jak nejlépe ochránit sebe, své bezpečí, a to doma, na ulici a u „moderních“ seniorů i v kybernetickém prostředí.

„Senioři jsou považováni za zvlášť zranitelné oběti trestných činů. Právě proto prevenci zaměřené na seniory věnujeme velkou pozornost. Věřím, že rozsah informací poskytnutých seniorům na tomto vzdělávacím programu jim pomůže zvýšit jejich pocit bezpečí jak doma, tak i ve městě samotném,“ uvedl strážník-preventista Marek Vajda.

Seniory v rámci této akademie čeká cyklus celkem jedenácti přednášek, které povedou zkušení strážníci i odborní školitelé.

Součástí programu jsou rovněž i dvě exkurze. První exkurze proběhne na pracovišti Integrovaného výjezdového centra Ostrava-Jih. Kromě prohlídky samotného pracoviště budou moci senioři vidět ukázky práce hipologů a kynologů, kteří se se svými čtyřnohými parťáky připravují na mnohdy nelehký výkon služby.

Druhá exkurze pak proběhne v budově 112 na ulici Nemocniční, kde budou mít senioři možnost vidět, jak v praxi funguje spolupráce integrovaného záchranného systému, tedy hasičů, policie, zdravotníků a městské policie.

Projekt je realizován díky finanční podpoře Ministerstva vnitra a statutárního města Ostravy a poběží až do prosince, kdy bude zakončen závěrečnou konferencí.