Ženy znovu vítězně: Baník – Sigma 3:0

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Také druhý start v nové sezoně 2. ligy žen proměnily Baňky v tříbodový zisk! Ženy Baníku zdolaly olomouckou Sigmu stejným poměrem jako před týdnem Hradec Králové, tedy 3:0 a po dvou kolech jim patří první příčka tabulky.

Ženy Baníku měly zápas po celou dobu pod kontrolou. Už ve 2. minutě si Kateřina Lachká naběhla do šestnáctky na přesný křížný pas, zpracovala si jej, zakončila precizně k tyči a poslala Baník do vedení. Soupeř, v jehož dresu se objevilo několik bývalých hráček Baníku, se do šancí nedostával, naopak domácí celek v 9. minutě zvýšil.

Po rohovém kopu „zavírala“ situaci u vzdálenější tyče Denisa Břenková a hlavou přidala druhý gól Baníku a podobným způsobem, jen nohou, uzavřela Denisa Břenková po rohovém kopu skóre v 73. minutě. Mezitím mohla skórovat ještě Karolína Krupníková, své sólo na olomouckou gólmanku po předchozím zisku míče ale gólově neuzavřela.

Ohlasy k utkání

WITOLD ZAJAC: „Hráli jsme velice zodpovědně a efektivně v obraně a zároveň jsme dobře reagovali na to, jakým způsobem soupeř brání. Podle toho jsme změnili výstavbu hry. Jsem rád, že jsme neinkasovali a třikrát se dokázali prosadit. To, že prvky z tréninku dokážeme přenést do zápasu a že to funguje, je pro tým velké povzbuzení.“

Statistiky:

Poločas: 2:0. Branky: 2. Lachká, 9. a 73. Břenková. Rozhodčí Koryčanská – Fraňková, Dytková. ŽK Korvasová.