Americká skupina Imagine Dragons se stane hlavní hvězdou šestnáctého ročníku mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava. Kapela, jejíž videoklipy mají stamiliónová zhlédnutí, vyprodává stadiony po celém světě a pravidelně boduje se svými singly na vrcholech hitparád.
Mezi velkými jmény, která v areálu Dolních Vítkovic od 19. do 22. července, rozzáří ojedinělý festival, je i britská zpěvačka Birdy, berlínský elektronický projekt Moderat, dále Jamiroquai, Norah Jones, alt-J, Laura Mvula, Benjamin Clementine, Afro Celt Sound Systém, Nouvelle Vague nebo zpěvačka LP alias Laura Pergolizzi.
„Pro Colours of Ostrava se stane koncert Imagine Dragons obrovskou událostí, neboť jde o kapelu, která je v současné době na vrcholu popularity. Jsem nadšená, že právě u nás zazní naživo jejich adrenalinový mix kytarového rocku, popu i elektroniky, který tak strhává fanoušky,” říká ředitelka festivalu Zlata Holušová.
Imagine Dragons získali cenu Grammy a spoustu dalších významných ocenění, jejich skladby znějí v televizních seriálech a filmech a sáhli po nich také lidé z reklamy. Členové rovněž založili charitativní organizaci The Tyler Robinson Foundation pomáhající v boji s rakovinou a spolupracují s Amnesty International. „Hrajeme na kytary, bicí a basu, takže nám říkají rocková skupina. My ale zbožňujeme silné melodie, skladby, dávající pocit exploze,“ tvrdí zpěvák Imagine Dragons Dan Reynolds.
Charismatická Laura Pergolizzi
Z Ameriky dorazí na Colours of Ostrava i charismatická šestatřicetiletá zpěvačka s impozantním, řezavě emotivním hlasem LP alias Laura Pergolizzi. Loni vyprodala za pouhých pět minut koncert v pražském klubu Roxy.
Prorazila s milostnou skladbou Lost On You, kterou obsadila světové hitparády, rádia nebo YouTube. „Řekla bych, že jsem skrz naskrz písničkářka a chytlavost pro mě není sprosté slovo,” tvrdí o sobě zpěvačka s italskými kořeny. Nebýt lodi vytetované na prsou a nezbytného ukulele v ruce, připomínala by štíhlou postavou v pánském obleku a kudrnatými vlasy mladého Boba Dylana.
Laura Pergolizzi věří tomu, že smyslem hudby je pomoci lidem cítit se dobře. Také proto zvolila jednoduchý recept – přitažlivou směs rocku, folku, americany a popu postavenou na průzračném a hutném kytarovém zvuku, jen s minimálním vkladem elektroniky. Říká tomu “big indie” nebo “stadiónový folkrock”. (za)