Ostravský rodák Matěj „Matheus“ Kuzník bude bojovat o titul šampiona.
Foto: Gladiator Championship Fighting
Nejen potetovaní svalnatí borci v kleci, ale také krásné ženy, kterým se říká cage girl, míří do Ostravy. Po dlouhé době metropole zažije ojedinělý večer plný zápasů a bojovníků, kteří jsou přirovnávání gladiátorům v aréně z dob starého Říma. Proti sobě se postaví bojovníci z Ostravska proti špičkám z jiných končin republiky.
Sledujte facebook našeho města a vyhrajte vstupenky na tuto akci!
www.facebook.com/magazinnasemesto >
Zápasy Mixed Martial Arts (MMA) , které pořádá organizace Gladiator Championship Fighting, se odehrávají v osmihranné kleci zvané octagon. Jsou doslova fenoménem dnešní doby. V současnosti se jedná o nejrychleji rostoucí sport ve světě! Zápasy lámou divácké rekordy na všech kontinentech. Jedinečnou akci svého druhu zažije také Ostrava. Řežbu v kleci přivítá 4. března od půl osmé večer Clarion Congress Hotel v Zábřehu. O titul šampiona turnaje GCF 38 : BIG CAGE 4 bude bojovat i ostravský rodák Matěj „Matheus“ Kuzník. Partnerem nebývalé akce je i Naše Město.
Doslova fenoménem dnešní doby se staly zápasy Mixed Martial Arts (MMA) odehrávající se v osmihranné kleci. Jedná se o velkou show, která přitahuje stále více lidí na všech kontinentech. A dočká se jí také Ostrava. Bojovníci nejrychleji rostoucího sportu na světě se představí v osmihranné kleci i v Ostravě, kde je ve spolupráci s GCF přiveze PPM Production s.r.o.
Pavel Baďouček pozval na zápasy MMA do Ostravy i čtenáře Našeho Města.
Foto: Naše Město
O turnaji GCF 38 : BIG CAGE 4 v kongresovém centru hotelu Clarion jsme hovořili s jedním z jeho organizátorů, Pavlem Baďoučkem.
Můžete čtenářům přiblížit zkratku MMA?
„Jedná se o název Mixed Martial Arts, což v překladu znamená smíšená bojová umění. Ve skutečnosti jde o spojení všech bojových sportů, takže v zápase můžete vidět techniky z boxu, thajského boxu, juda, řecko-římského zápasu a ostatních bojových sportů.“
Jaká jsou vůbec pravidla u tohoto druhu sportu?
„I pro veřejnost jsou velmi jednoduchá. V zápase se dočkáte v postoji jak úderů, kopů, hodů či strhů na zem, kde boj poté následuje a zápasníci můžou pokračovat v úderech či například nasazovat páky či škrcení. Zápasí se podle předem schválených pravidel MMA ve váhových kategoriích.“
Jaký je zájem o MMA v České republice?
„V USA je tento sport v počtu fanoušků již na druhém místě za americkým fotbalem a na medailových pozicích se drží v Evropě například ve Velké Británii, Polsku, Švédsku, Finsku či Rusku. Samozřejmě se jedná o sport číslo jedna v Japonsku. Velikou oblibu si tento sport začal získávat i v naší zemi, a proto jsme se rozhodli zaplnit mezeru, která na českém trhu v pořádání turnajů MMA je.“
Na co se mohou těšit fanoušci v Ostravě?
„V turnaji GCF 38 : BIG CAGE 4 je čeká asi deset zápasů v osmihranné kleci, ve kterých se představí nejen nejlepší bojovníci ostravského regionu, ale i česká špička. Hlavním zápasem večera bude finálový zápas Grand prix turnaje lehké váhy o pás organizace GCF do sedmdesáti kilo, který se bude o titul šampiona bojovat ostravský rodák Matheus Kuzník. Turnaje vždy doprovází krásné ženy, kterým se říká cage girl, a v Ostravě nebudou chybět ani prezentace silných strojů značky Harley Davidson. Celý večer bude moderovat Petr Vágner.“
Prozradíte i další jména ostravských bojovníků?
„Borec Jan Široký či Daniel Dittrich v těžké váze. Své dovednosti v kleci ukážou i další slezští bojovníci, třeba karvinský Le Sy nebo Václav Mikulášek. Jejich soupeři přijedou z celé republiky, zastoupení budou mít kluby z Chomutova, Prahy, Olomouc, Přerova a dalších předních českých MMA klubů.“
Bojovat se bude o hlavní cenu, pás organizace GCF.
Od antiky až k Bruce Lee
Smíšená bojová umění MMA se začaly rozvíjet v první polovině 90. let. Tehdy byla založena americká organizace pro MMA Ultimate Fighting Championship, jenž se inspirovala brazilským ‘vale tudo’ a japonským zápasením. Původním cílem MMA bylo najít nejvhodnější bojové umění pro neozbrojený souboj, což je způsob boje, jehož kořeny lze najít ve starodávných dobách, kdy již v roce 648 před Kristem byl v rámci Olympijských her představen antický sport bojových umění, tzv. řecký pankration.
V průběhu času byly po celém světě organizovány bojové akce typu ‘no-holds-barred’, což byly zápasy, ve kterých se proti sobě bojovníci postavili jen s minimem bezpečných pravidel. Tyto pravidla se samozřejmě s postupem času změnila zaúčelem chránit bojovníky. Skutečným pionýrem smíšených bojových umění byl Bruce Lee, který hluboce věřil tomu, že nejlepší bojovník si dokáže přivlastnit jakýkoliv styl.