Pivovar Radegast dlouhodobě chrání jedinečnou přírodu Moravskoslezských Beskyd a rozvíjí život místních komunit. Finanční podporu nošovického pivovaru mohou nyní získat další zajímavé nápady, které přispějí třeba k zadržování vody v krajině nebo rozvoji společenského života místních obcí. Do konce září mohou spolky a prospěšné organizace posílat své žádosti.
Radegast patří k absolutní světové špičce v šetření s vodou při výrobě piva a jako první pivovar v Česku plánuje do roku 2030 zadržet v krajině tolik vody, kolik spotřebuje. Investice do technologií, inovací a péče o vodu v rámci pivovaru však tvoří jen jednu část jeho strategie. Šetření s vodou a ochrana vodních zdrojů totiž sahá daleko za brány pivovaru – z prostředků Radegastu vznikají nové tůně a další vodozádržné aktivity, přibývá zeleně a realizují se další zajímavé nápady.
Pivovar Radegast proto letos, stejně jako v minulosti, hledá nové příležitosti a projekty, které pomohou zadržovat vodu v krajině a přispějí k péči o přírodu, ať už v okolí samotného pivovaru nebo v oblasti Moravskoslezských Beskyd. Vybrané projekty podpoří prostřednictvím Fondu Plzeňského Prazdroje. O granty lze přitom žádat nejen na projekty spojené s ochranou vodních zdrojů, ale i na další zajímavé aktivity, třeba na rozvoj udržitelného turismu nebo na podporu místních komunit.
„V minulosti jsme prostřednictvím našich finančních grantů pomohli například s obnovou turistické stezky na Pivčánky nebo s nákupem techniky pro péči o beskydské louky a mokřady. Přispěli jsme také k zachytávání dešťové vody v expozici zvířat návštěvnického střediska Dům přírody Poodří nebo jsme podpořili činnost dobrovolných hasičů v Nošovicích,“ uvádí Ivo Kaňák, manažer Pivovaru Radegast, příklady projektů, které Radegast podpořil.
Pivovar pomáhá rozvíjet své okolí a budovat prospěšné sousedské aktivity formou finančních grantů již 22 let. Zatímco v minulosti probíhala podpora z programu Radegast lidem, v současnosti se tak děje prostřednictvím Fondu Plzeňského Prazdroje.
Nové žádosti o finanční podporu mohou spolky, obecně prospěšné společnosti, církve a příspěvkové organizace podávat do konce letošního září. Prostředky jsou určeny na podporu projektů a aktivit v Nošovicích, Frýdku-Místku a oblasti Moravskoslezských Beskyd. Maximální výše grantu je 50 000 korun pro jeden projekt, ovšem dlouhodobé a strategické projekty mohou získat i vyšší podporu. Žádosti o finanční podporu lze podávat prostřednictvím stránek https://www.prazdroj.cz/odpovednost/podpora-komunit. Rozzhodnutí o tom, zda projekt s žádostí uspěl, se jejich předkladatelé dozví v průběhu října.