ŽADATELŮM O KOTLÍKOVOU DOTACI PORADÍ PRACOVNÍCI V NOVĚ OTEVŘENÉM INFOPOINTU

Město Ostrava zřídilo od 24. dubna infopoint pro žadatele o kotlíkové dotace. Bude otevřen v přízemí magistrátu v informačním centru.

Infopoint ke kotlíkovým dotacím, který bude otevřen od 24. dubna v přízemí budovy Nové radnice na Prokešově náměstí, poskytne zájemcům o dotaci potřebné informace. „Dozvědí se informace o bezúročných zápůjčkách, příspěvku města a celém postupu podávání žádostí ve 3. výzvě kotlíkových dotací. Pro vypsání žádostí bude žadatelům k dispozici také počítač,“ uvedla náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová.Tento infopoint nazývaný také  „kotlíková kancelář“ bude otevřen dvakrát týdně, a to vždy v pondělí od 13 do 17 hodin a ve středu v době od 9 do 15 hodin. Město plánuje, že infopoint bude v provozu minimálně do 13. května, kdy se podávají žádosti o kotlíkové dotace, anebo do doby, než budou finance na dotace vyčerpány.

Podobný infopoint zřídilo město i během druhé výzvy kotlíkových dotací. Setkal se s velkým zájmem občanů, stejně jako semináře, kde vedení města a kraje podalo zájemcům podrobné informace týkající se žádostí a co vše lze za dotace pořídit.

Letošní třetí výzva kotlíkových dotací je definitivně poslední možností na výměnu starého kotle za nový s příspěvkem státu, kraje a města. „S příspěvkem města Ostravy můžete získat dotaci až do výše 145 tisíc korun, což by mělo pokrýt veškeré náklady na výměnu kotle. Je to jedinečná příležitost, jak kotel vyměnit prakticky zdarma,“ zdůraznila náměstkyně primátora Kateřina Šebestová. „Domácnosti si mohou namísto starých ručně plněných kotlů na tuhá paliva v rámci kotlíkové dotace pořídit kotel na biomasu, plynový kondenzační kotel nebo tepelné čerpadlo. Dotaci zároveň využijí na úpravu spalinové cesty a s tím spojené stavební práce, případné akumulační nádoby, projektovou dokumentaci, zhotovení plynové přípojky, zkoušky a testy zařízení,“ upřesnila náměstkyně Šebestová.

(ab) Zdroj: Město Ostrava