Naše Město
16:07 Žáby, mloci i čolci zblízka. Zoo Ostrava otevřela nové Amphibiarium 15:41 Nemusíte stát ve forntě. Jizdenku si koupíte online 08:55 Komorní scéna Aréna vstupuje do nové sezony s novými herci, dramaturgem i novou generací režisérů 06:49 Děti budou na Slezskoostravském hradě hledat poklad 06:45 Ostrava má jednu z nejmodernějších střelnic v republice
Naše Město
Tištěný magazín

Zemřel Aleš Zedník, někdejší primátor statutárního města Ostravy

NAŠE MĚSTO Redakční tým · 20. 3. 2026, 16:12

Zemřel Aleš Zedník, někdejší primátor statutárního města Ostravy

Ve věku 68 let zemřel bývalý primátor Ostravy Aleš Zedník. V čele třetího největšího města stál v letech 2002 až 2006. S ostravskou komunální politikou byl spjat už od konce devadesátých let.

„S hlubokým zármutkem oznamujeme, že ve věku 68 let zesnul bývalý ostravský primátor Aleš Zedník,“ sdělila Ostrava prostřednictvím svého oficiálního facebookového profilu.

Aleš Zedník po studiích na Hutnické fakultě Vysoké školy báňské pracoval ve Výzkumném ústavu Vítkovic, kde působil jako ekonom a asistent ředitele. Výzkumu se věnoval také na své alma mater, kde rovněž vyučoval. Posléze zastával různé ředitelské, manažerské a konzultantské pozice v několika společnostech (Silesia Group, Finance a obchod, Dalkia Ostrava, Ostravské vodárny a kanalizace, Ferrovia Ostrava).

Členem Zastupitelstva města Ostravy byl zvolen v roce 1998 coby kandidát České strany sociálně demokratické, do níž vstoupil už v krátce po sametové revoluci. Od roku 2002 se stal členem rady města, po komunálních volbách z téhož roku zastával primátorskou funkci. Setrval v ní do roku 2006.

„Aleš Zedník byl výraznou osobností ostravského politického života. Budeme si ho vždy pamatovat jako člověka, který stál v čele našeho města během jednoho z těch období, kdy moravskoslezská metropole prodělávala výrazné změny.  Na skutečnosti, že Ostrava všechny tyto výzvy a těžkosti zvládla, aby dnes byla moderním a přívětivým městem, tak má Aleš Zedník svůj nesmazatelný podíl. Rád bych mu věnoval tichou vzpomínku a vyjádřil upřímnou soustrast rodině, jakož i všem pozůstalým. Čest jeho památce,“ uvedl ostravský primátor Jan Dohnal.

K vyjádření soustrasti se jako statutární město Ostrava připojujeme. Široká veřejnost se může s Alešem Zedníkem symbolicky rozloučit ve foyer Nové radnice, kde bylo  k tomuto účelu zřízeno pietní místo.

(nm)

Autor článku

NAŠE MĚSTO

Redakční tým

Líbí se Vám článek?

Související články